Za lepší obraz Slovenska, vytvoril som spoločnosť Monte Christo

Publié le par Lubomir JANCOK

Dumal som nad tým dlhé roky, ten posledný intenzívne pripravoval na papieri. Početné texty, myšlienky naškrábané na papierikoch, nie mojej duši až tak príjemné ekonomické a komerčné analýzy a odhady...Monte Christo prichádza medzi nás. Bol uväznený, nespravodlivo! Vyšiel však z tieňa, všímali si ho postupne a získal miesto, ktoré mu patrí. Ako naše krásne Slovensko!

        Viac viditeľnosti, viac reprezentatívnosti, lepší image Slovenska v očiach zahraničia. Ani vulgarizmy, ani osočovania, ale ukážka pravosti nás všetkých...žiadne nevhodné vzorky, z ktorých sa vytvára merítko na každého Slováka. Spevavý národ, vrúcny, pohostinný. Bohatý prírodne, historicky i gastronomicky. Špecifiká vidieka i mesta. Ešte nie vyhasínajúca sila kresťanstva zakorenená v srdciach veľkého počtu Slovákov.

         Monte Christo je tu, aby vyplnil dieru cez turizmus. 90% zatiaľ tvorí zahraničná klientela, ktorá prichádza ku nám. V odbornom jazyku hovoríme "praktizujeme aktívny cestovný ruch". Peniaze neputujú von, ale investujú sa doma a z vačku našich vzácnych hostí. Od Spiša po Žilinu, od Tatier k Dunaju, sú u nás vítaní!


         Konkrétna podpora regiónu a turizmu v ňom, pozitívny a komplexný pohľad cudzinca na krajinu. Ten však nezíska, keď cestuje, pozerá a papá. Preto alfou a omegou u nás sú stretnutia so Slovákmi - od verejných štátnych zástupcov cez folklórne súbory až po vinárov, kňazov, študentov, intelektuálov. Degustujú, "boria sa" baňami, jaskyňami, vystupujú na hrady a zámky, objavujú zabíjačku a niektorí sa i príjemne spoločensky unavia z našich kvalitných mokov.

         Nezabudol som ani na tých, ktorí chcú ísť za hranice. Preto im ponúkam podobný štýl : kultúra, stretnutia, umenie žiť a z toho všetkého pramení nezabudnuteľný zážitok.

Rozvoj turizmu áno. Ale z činov a nie slov!

Nech žije Slovensko a - prepáčte, musím i chcem - nech žijú slovenské ženy!!!


Ľubomír JANČOK
zakladateľ a riaditeľ spoločnosti

Pozri stránku tu
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article