Voľby do VÚC : prečo kandidujem?

Publié le par Lubomir JANCOK

Stručne a presne.

Krátky príbeh :

Od 2. ročníka na VŠ (2004) som k veciam pozemským začal pristupovať nasledovne :

Vypočutie sťažností - teoretizovanie - vlastný návrh - realizácia.

V roku 2005 šomrali študenti nad apatiou mladých na Filozofickej fakulte (fenomén reálny i dnes na celom území Slovenska).  Nuda, znechutenie, ničota, absencia perspektívy, motivácie...
Založil som občianske združenie Pont Francophone. Jeden, dvaja, traja, 50, 100 členov, do 30 projektov za jeden rok. Prišla nádej, oživenie, akcieschopnosť študentov dokázaná i v teréne, vlastná sebeúcta, krásne výsledky. Rektor ma odmenil. Študenti ukázali, že je v nich veľký potenciál!

O dva roky neskôr. So štipendiom prichádzam na štúdia na právnickú fakultu do mesta korunovácií, francúzskeho Remeša. Existuje tam vplyvná Asociácia študentov strednej a východnej Európy. Obraz Slovenska ? Slabý! Poľska? Podobne! Moc ostala v rukách západných, príp. južných krajín. Kandidujem a víťazím s mojou vízou na prebiehajúci rok. 2 gigantické úspešné projekty a stretnutie s komisárom Barrotom. Ani si až tak nezapamätali  "Ľubomír Jančok", ale skôr, že "Slovaquie" bolo na čele! Cieľ splnený!

O dva roky neskôr. Dnes.
Mám inú predstavu o mladých sekciách pôsobiacich pri politických stranách na Slovensku. Niekorí sú v totálnej kóme. Ďalší sem-tam vypustia niečo do pléna, aby si mocní všimli, že žijú. Tým trošku dynamickejším zas chýba zvnútornená zanietenosť pre podčiarknutie sily mladých Slovákov nielen doma, ale i v zahraničí. Vytváram s kolegom Ivanom Lučaničom sekciu Mladí KDS.
"Jemní v maniéroch, silní v činoch", nadhodil som devízu. Preferencie strany? To vôbec nie je podstatné! Nás čaká maratón. Kipketer a Gebrselassie nevyhrávajú v prvom ani v druhom kole. Maratón sa vyhráva na vytrvalosť a najmä v závere. Ale i jeho priebeh je pre nás dôležitý. Fanúškovia si totiž neprichádzajú  pozrieť iba záver. Navyše my sme si zvolili naň tempo bežca na 400m. Uvidíme. Držte palce!


Moja kandidatúra už len nadväzuje na horeuvedené riadky. Moja prítomnosť vo VÚC Žilina by mala priniesť pohľad mladého človeka na verejnú funkciu platenú z daní občanov. Koniec niektorým udriemaným kádrom. Obkolesím sa poradcami, ktorí nie su lakomí na svoje úsilie, ovládajú svetové jazyky a  ľuďom ochotne odpovedajú, pomáhajú. Budem v teréne ako i za poslaneckou lavicou.

Voľte č. 5 a nebudete sa cítiť zbytoční! S nasadením pre ľudí!

Ľubomír JančokPour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article